úvod tlačiť mapa stránok
Predokenné rolety
Predokenné rolety «
Predokenné rolety
» Menu
» Úvod » Predokenné rolety

Predokenné rolety

Hliníkové predokenné rolety RollStyl či už box určený k zaomietaniu alebo na dodatočnú montáž sa vyznačujú značným znížením prechodu tepla cez okenné jednotky. Je to dané konštrukciou samotnej rolety a vytvorením ďalšej vzduchovej medzery medzi sklom a samotnou roletou. V našej ponuke je štandardne, bez príplatku dodávaná Al lamela RS39 ktorá je v porovnaní s konkurenčnou hrubšia po celom obvode o celé 2 mm a preto majú naše rolety neporovnatelne väčšie tepelnoizolačné vlastnosti. Tepelná úspora je značná. Dá sa povedať že čím je rozmer presklenia väčší tým je tepelná úspora výraznejšia. V zimnom období sa výrazne zníži prestup chladu do miestnosti a sklo je výrazne „teplejšie“ na dotyk ako bez použitia predokennej rolety. Tento princíp platí aj v letnom období kedy je miestnosť chránená roletou pred slnečnými lúčmi a dá sa ideálne temperovať aj bez použitia klimatizácie. Je to ďalšia úspora energie. Ako praktický tieniaci doplnok ponúkame taktiež vonkajšie žalúzie.

Rolety Standart Al Rolety Putzroll Al Rolety Exte Al

Montážou predokenných hliníkových roliet zároveň docielite výrazné predĺženie životnosti okenných jednotiek, predovšetkým eurookien ktoré sú na nepriaznivé počasie náchylnejšie. Je zrejmé že investícia do predokennej rolety je jednoznačne výhodnou a návratnou investíciou, ktorá sa nám v priebehu krátkej doby vráti na úspore energie a predĺžení životnosti okien. V zahraničí sú vonkajšie rolety začlenené do projektu vo väčšine prípadov automaticky a ohlasy a skúsenosti sú len pozitívne. Je len otázkou času kedy sa u nás architekti a projektanti zblížia s touto variantou úspory energiea ideálnym doplnkom tienenia a ochrany okien pomocou predokenej rolety alebo vonkajších žalúzií.

Rolety rozdeľujeme na typy určené pre dodatočnú montáž na už hotový dom a na rolety zabudované pod omietku pri realizácii novostavby alebo rekonštrukcie. Záleží len na Vás, aký typ rolety, alebo akú lamelu si vyberiete. Či to bude hliníková lamela s polyuretanovou penou alebo hliníková extrudovaná lamela, ktorá je běžne označovaná ako bezpečnostná, alebo plastová lamela, ktorá je využívaná predovšetkým pre svoju priaznivú cenu.

Rolety sú vyrábané z hliníku najmodernejšou technológiou, sú vyplnené izolačnou PUR penou. Úniku tepla zamedzujú vodiace profily s tesniacimi kefami. Farbu rolety si môžte vybrať z širokej ponuky hliníkových roliet alebo vonkajších žalúzií.

Hlavné prednosti roliet

Tepelné izolačné vlastnosti rolet:
V zime využívame rolety pre ich vynikajúce tepelno-izolačné vlastnosti, ktoré zabránia nežiaducim únikom tepla z miestnosti (až 40% tepelných strát), v lete naopak rolety ochránia pred nepríjemným teplom z vonku. Ako praktické tienenie je možné použiť nami ponúkané vonkajšie žalúzie.

Ochrana proti svetlu a pohľadom:
Pomocou rolety sa dá ľahko zmeniť deň na noc. Postupným spustením roliet je možné regulovať intenzitu slnečného žiarenia, (podobne ako u vonkajšej žalúzie)čo prispieva ku zlepšeniu kvality bývania a zabraňuje poškodeniu vybavenia Vášho bytu. Po zotmení ochráni roleta osvetlenú miestnosť pred pohľadmi ľudí z vonku podobne ako vonkajšie žalúzie.

Ochrana proti hluku:
Váš dom bude chránený efektívnou zvukovou izoláciou, ktorú oceníte predovšetkým vo večerných hodinách. Efekt môže dosahovať až 15dB. Rolety prinášajú kľudný spánok do detských izieb.

Ochrana proti vetru:
Spustené rolety chránia Vaše okná v nepriaznivom počasí, pred snehom, dažďom a krupobitím. Rolety sú výrazná pomoc pri netesných oknách. Rolety sú po obvode vybavené tesniacimi kefami a tesnením, rolety vytvárajú nepriepustnú izolačnú plochu ktorá zabraňujú prefukovaniu a únikom tepla.

Ochrana proti zlodejom:
Spustené rolety predstavujú značnú prekážku pred nevítanou návštevou a výrazne tak zvyšujú ochranu Vašho majetku. Rolety je možné dodať s extrudovanou lamelou ktorá je určená ako bezpečnostný prvok a dokonalá ochrana okna. Spustená roleta predstavuje značnú prekážku pred vlúpaním.

Dlhá životnosť:
Náklady na nákup roliet sa Vám ich dlhou životnosťou mnohonásobne vrátia. Základný material, z ktorého sa zhotovujú roletové systémy, predstavuje hliník a PUR pena. Vyznačuje sa ekologickou čistotou, odolnosťou proti korózii, ultrafialovému žiareniu a samozrejme proti atmosferikým vplyvom. Dokonca i po mnohoročnom používaní rolety vyzerajú ako nové vďaka spoľahlivému polymerovému povrchu.

Ovládanie:
Predokenné rolety sú najčastejšie ovládané ručným popruhom, šňúrou alebo kľukou. Pre komfortné ovládanie inštalujeme elektromotor s ovládacím spínačom na stene alebo diaľkovým ovladačom. Môžete ovládať aj niekoľko roliet spolu, prípadne ich zapojiť do centrálneho systému ovládania.

Dokáže viac:
Každé tlačidlo viackanálového diaľkového ovládania môže ovládať napríklad druhú garážovú bránu, bránu do dvora alebo osvetlenie u vjazdu.2008 – 2014 © Rollstyl.sk » Naleznete nás na » Mapa stránok » Kontakty » Naši partneri » Webdesign


TOPlist